Tipy

Telč, město tisíce chutí

chalupy Telč

Milovníci dobrého jídla, zbystřete! Průvodců kulturními památkami a vyhlášenými sportovišťmi je v české digitální sféře dosti, pro gurmány ale existuje jen pár gastro map, které se zabývají konkrétními lokalitami do detailu. My se v dnešním článku zaměříme na Telč, město, které kromě památek UNESCO a malebné krajiny nabízí i spousty zajímavých podniků, co potěší vaše chuťové pohárky. Kam tedy v Telči vyrazit na dobré jídlo?

Bistro Café friends

Bistra se posledních pár let těší všeobecně velké popularitě. Zajdete si do nich na dobrou kávu, na snack, chlebíček i větší pokrmy. Bistro Café friends není výjimkou. Je to mladý a fresh podnik, který se nebojí experimentů a nových kulinářských technik. Snídaně, brunch, večeře? Není problém. Doporučujeme!

Hotel U Hraběnky

Stylová restaurace, stylové pokrmy. Pokud si rádi dopřejete vyšší cenovou, za kterou na talíři přistane nadstandardní pokrm, zamiřte do hotelu U Hraběnky. V menu jejich restaurace se vkusně prolíná česká kuchyně s mezinárodní a dokonalou atmosféru dokresluje otevřený krb a interiér v designu šlechtických hodovních cíní. I váš žaludek se bude cítit královsky.

Café Telč

Máte slabost pro dezerty? Moderní dorty pečou v Café Telč. Užijte si dezerty v kombinaci s nejkvalitnější kávou v tradicionalisticky působící kavárničce. Tento lokál je ideální na chvilku s knihou a cukrové hřešení. Kavárenští povaleči jistě ocení i pohodlné sezení.

Cukrárna Celerin

Další skvělé místo pro milovníky sladkostí je cukrárna Celerin. Ta je navštěvována nejen našinci, ale i zahraničními gastro nadšenci. Místo je velice útulné a působí domáckou atmosférou, široký výběr dortíků a zákusků vlastní výroby potěší i náročné mlsaly.

Amigo

Do silné pětky nám chybí tematicky orientovaná kuchyň. Láká vás trochu exotiky? Zamiřte do mexické restaurace Amigo. I pouhý předkrm vás myšlenkami přenese do střední Ameriky. Užijete si ale i chutě USA – na menu najdete vše od obrovské pizzy až po šťavnatý steak.

A kam složit hlavu?

Putování za chutěmi dokáže často vyčerpat více než horská turistika. Kde v Telči najdete nejlepší odpočinek a načerpáte síly na nové zážitky napříč restauracemi? Zkuste chalupy Telč, získáte tak pohodlí a soukromí za výhodnou cenu. Ubytování Telč během turistické sezóny nepatří mezi nejlevnější, soustředíte-li se na hotely a penziony. Díky pronájmu chaloupky však ušetříte a zbyde více financí na luxusní večeře.

Sdílet článek